Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

Wirtualny finał "Podaj dalej"

W czwartkowe przedpołudnie, 25 lipca, odbyło się ostatnie już spotkanie z cyklu „Podaj dalej”. Lecz tym razem bibliotekarze spotkali się w wirtualnym świeci, wykorzystując w tym celu aplikację Skype i umiejętności zdobyte na ostatnim spotkaniu.

O godzinie 10:00 prawie wszyscy uczestnicy spotkania zalogowali się na Skype i pokazał status „dostępny”. Jako pierwsza została nawiązana rozmowa wideo z Elżbietą Maślij z Karnic, która zabrała nas, wraz z wnukiem, w krótką podróż po swoim ogrodzie. Następnie bibliotekarze z Gryfic połączyli się z bibliotekarzami z Płotów. Później połączono się z Barbarą Grabowską z partnerskiej Biblioteki w Brojcach, która zaskoczyła rozmówców pięknym widokiem polskich gór. Bibliotekarze wymienili się różnymi zdjęciami, głównie tymi wakacyjnymi, ale także napisali kilka słów używając wbudowanego w aplikację komunikatora.

Kolejnym punktem spotkania było nawiązanie wideokonferencji, która trwała ponad godzinę, a i ten czas wydawał się dla bibliotekarzy bardzo krótki. Po zakończeniu rozmów wszyscy wrócili do swoich zajęć, niektórzy do pacy, inni do odpoczynku.

Środki finansowe na pokrycie większości kosztów organizacji spotkań z Bibliotekami Partnerskim pozyskano z dotacji w ramach „Mikrograntu – Podaj dalej” z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.