Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Podaj dalej - na półmetku

W piątek, po południu, 23 maja do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach przyjechali nasi Partnerzy uczestniczący w Programie Rozwoju Bibliotek z Brojc i Płotów, gdzie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Podaj dalej”. Przybyły także bibliotekarki na co dzień obsługujące filie biblioteczne w Górzycy i Prusinowie oraz nauczycielki z Gimnazjum Nr 2 w Gryficach. Bowiem tym razem celem spotkania było omówienie Planu Rozwoju Biblioteki na lata 2012-2015 ze szczególnym uwzględnieniem Celu 2 Działanie 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie 2 nocy w Bibliotece

Z tym tematem zapoznały zebranych panie: Małgorzata Gąsior, Jadwiga Sikora i Marzena Wyczkowska, odpowiedzialne za przygotowanie i poprowadzenie nocnego czytania w Bibliotece. Opowiedziały o dwóch takich zdarzeniach, które miały miejsce 16 listopada i 20 grudnia ubiegłego roku.

Pierwsze było Czytaniem Nocą z prawdziwego zdarzenia, które trwało od godz. 18:00 do 24:00 i wymagało od rodziców zgody - oświadczenia, że odbiorą swoje dzieci z biblioteki po zakończeniu imprezy oraz pomocy w przygotowaniu poczęstunku (dużo jadła i napitku znalazło się na stołach). Od nauczycieli i uczniów zależał wybór tekstów do czytania - czytali parami nauczyciel i uczeń, do dobranego odpowiednio podkładu muzycznego. Dzień wcześniej młodzież z opiekunami przygotowała wymyśloną przez siebie scenografię i udekorowała czytelnię dla dzieci stroikami zrobionymi przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Były to duszki, nietoperze i inne straszydła, bowiem czytano literaturę grozy.

 

Drugie spotkanie, które odbyło się w godzinach przedpołudniowych, zostało przygotowane przez gimnazjalistów w podziękowaniu za pomoc w dekorowaniu nocnego czytania. Do Biblioteki przybyli więc uczniowie z SP 4 z wychowawcami i uczestniczyli jako widzowie „W świecie wróżek, elfów, baśni”.

Uczennice z gimnazjum przebrane za wróżki, elfy, czarownice, królowe i inne nieziemskie postacie czytały piękne baśnie, organizowały zabawy ze śpiewem oraz konkursy plastyczne. Jedna z gimnazjalistek akompaniowała na flecie poprzecznym pierwszoklasistce z podstawówki do kolędy „Lulajże Jezuniu”.

Panie z Gimnazjum gorąco zachęcały, zebrane na naszym spotkaniu partnerskim, bibliotekarki, aby zorganizowały w swoich miejscowościach podobne spotkania. Obiecały pomoc merytoryczną, gdyby zaistniała taka konieczność. Ożywiona dyskusja na ten temat trwała nawet podczas konsumpcji pizzy, która niezmiernie wszystkim smakowała.

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Jak wynika z powyższej relacji w naszej bibliotece ludzie kreatywni, i to młodzi, znaleźli swoje miejsce już w roku ubiegłym.

Środki finansowe na pokrycie większości kosztów organizacji spotkań z Bibliotekami Partnerskim pozyskano z dotacji w ramach „Mikrograntu – Podaj dalej” z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
581
Odsłon artykułów:
1639034
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information