Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Warsztaty w Bibliotece

W dniach od 10-12.04.2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach gościła przedstawicieli Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Projektu Latający Animatorzy i Latający Socjologowie dla bibliotek. W czasie ich wizyty przeprowadzono warsztaty fotograficzne dla mieszkańców Gryfic i pracowników biblioteki. Warsztaty prowadził Paweł Kula, który zdradził kilka trików dobrego fotografowania. Uczestnicy zapoznali się z podstawami kompozycji, obsługą aparatu, archaicznymi technikami wykonywania zdjęć luksografią (fotografią bez aparatu). A także z wykonywaniem zdjęć starym aparatem miechowym, egzotycznymi technikami fotograficznymi, wykonaniem zdjęć na pigmencie np. soku z roślin. Uczestnicy warsztatów nauczyli się wykorzystywać światło zastane z użyciem blend i ekranów rozpraszających, eksperymentowali z techniką „pędzla świetlnego”.

Pierwszy dzień został zaplanowany na działania praktyczne, na których uczestnicy mogli wypróbować zdobytą wiedzę. Wyposażeni w aparaty wybrali się do parku miejskiego, by uwiecznić miejsca szczególnie im bliskie. Przez trzy dni kilkoosobowa grupa ćwiczyła kadrowanie, wykorzystywanie naturalnego oświetlenia i podstawy montażu, które okazały się kluczowe w dalszej samodzielnej pracy. Uczestnicy poszerzali swoją wiedzę techniczną za pomocą obiektywu aparatu, przynosili stare fotografie z rodzinnych albumów, z różnych uroczystości i chętnie dzielili się wspomnieniami. Na warsztatach można było zrobić sobie portret jak w starym zakładzie fotograficznym. Podczas spotkań zostały wymienione doświadczenia w dziedzinie fotografii.

 

Zaś grupa młodzieży z gryfickiego Gimnazjum nr 1 pod czujnym okiem Doroty Borodaj zagłębiała się w sztukę dziennikarstwa „śledczego historii” i nie tylko. W czasie spotkań gimnazjaliści mieli okazję przećwiczyć wywiady i nauczyć się jak zadawać pytania, aby uzyskać satysfakcjonująca odpowiedź. Mieli także okazję na przećwiczenie skutecznego przeszukiwania Internetu w celu odnalezienia zdjęć, publikacji i innych materiałów.

Odnośniki do pozostałych galerii fotografii z warsztatów:

Warsztaty fotograficzne -dzień 1 Warsztaty fotograficzne -dzień 2
Warsztaty fotograficzne -dzień 3 Warsztaty dziennikarskie
Portrety uczestników warsztatów wg. Pawła Kuli

  Małgorzata Franek 

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
581
Odsłon artykułów:
1575527
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information