Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Spotkajmy się w Biliotece na KAWIE

Kultura - Realizujemy działania kulturalne służące promocji kultury i czytelnictwa. Organizujemy prelekcje, spotkania autorskie i Dyskusyjnego Klubu Książki, i wystawy. Prowadzimy lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne i literackie oraz inne działania dla dzieci i młodzieży. Wspieramy działania lokalnych twórców, nie tylko w sferze literatury.

Animacja - Realizujemy projekty skierowane do różnych grup wiekowych i społecznych. Jesteśmy miejscem spotkań. Jeżeli chcesz zorganizować spotkania lub zebranie, możesz skorzystać z naszych zasobów.

Wiedza - Dysponujemy księgozbiorem ponad 44 000 wol., około 15 tytułów prasowych lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. W bibliotece głównej i we wszystkich filiach znajdują się komputery z dostępem do Internetu, z których można korzystać nieodpłatnie, także z pomocą bibliotekarza. U nas znajdziesz bogaty zbiór wiedzy o regionie.

Informacja - Stereotypowe poglądy na bibliotekę, kojarzoną głównie z książkami, ustępują postrzeganiu jej jako miejsca spotkań, łącznika ludzi, pokoleń i zasobów informacyjnych. Żyjemy zarówno w świecie książek, jak i w nowoczesnej sferze technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Potrzebujesz skorzystać z Internetu? Biblioteka jest miejscem, w którym znajdziesz odpowiedź na wiele nurtujących cię pytań.

Edukacja - Możesz nauczyć się obsługi komputera z pomocą bibliotekarza. Najmłodszym oferujemy zajęcia plastyczne, gry edukacyjne, konkursy i lekcje biblioteczne. Osoby starsze aktywnie uczestniczą w zajęciach Gryfickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkanie z Krzysztofem Skibą

20 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach była organizatorem kolejnego spotkania z cyklu „Spotkajmy się w bibliotece na kawie. Tym razem gościem był Krzysztof SKIBA - znany po prostu jako SKIBA - muzyk, tekściarz, artysta rozrywkowy, felietonista, autor happeningów, można było by tak wymieniać jeszcze długo.

Skiba przyjechał z promocją swojej najnowszej książki pt. „KOMISARIAT NASZYM DOMEM – POMARAŃCZOWA HISTORIA”.  Jest to opowieść o happeningach z czasów PRL, które stwarzały możliwości swobodnego wyrażania myśli w konwencji surrealistycznej, będące jednocześnie formą prowokacji artystycznej i politycznej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Moniką Szwają

Całkiem niedawno, 6 listopada, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gryficach odwiedziła znana i lubiana pisarka – Monika Szwaja.

Zgodnie z oczekiwaniami, nie zabrakło na nim fanek pani Moniki, które przybyły licznie z książkami autorki zabranymi z domowych biblioteczek. Dla tych, którzy nie mieli żadnych powieści w swoich zbiorach, dzięki uprzejmości Księgarni „Jolka”, były przygotowane książki do sprzedaży zainteresowanym, które rozeszły się, jak ciepłe bułeczki tuż przed spotkaniem.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

Na temat czwartkowego spotkania w bibliotece na KAWIE napisano chyba już wszystko. Tak się przynajmniej wydaje po lekturze artykułu w AR[e]TE i na SuperPotralu24. Niemniej jednak spojrzenie z innego punktu widzenia uzupełni te relacje bez zbędnego powielania ochów i achów.

Zatem od początku.

W czwartkowy wieczór – 10 kwietnia – odbyło się kolejne biblioteczne spotkanie na KAWIE. Dlaczego pisane wielkimi literami? Ponieważ to skrót, bardzo sprytny skrót. Przypomnę jego rozwinięcie: Kultura Animacja Wiedza Informacja Edukacja. Wszystkie elementy tego skrótu zaistniały na tym spotkaniu. Zgromadzeni w bibliotece spędzili bardzo kulturalny wieczór uczestnicząc w genialnie poprowadzonej multimedialnej prezentacji przedstawiającej różne formy medycyny alternatywnej, magii, guseł i rytuałów szamańskich stosowanych w różnych częściach Ukrainy, Rosji i na Bałkanach.

Nie mogło być inaczej, skoro gościem i głównym prowadzącym był, jak się okazało podczas tego ekscytującego wieczoru, doskonały gawędziarz, znawca tematu i uczestnik tych wszystkich spektakularnych uzdrowień - Przemek Kossakowski - współtwórca wyśmienitego programu telewizyjnego „Kossakowski. Szósty zmysł.” emitowanego co środę w TTV. Wiele osób na koniec wieczoru wyznało, że od teraz ten program będzie ich ulubionym, bo do dziś nic o nim nie słyszeli. Tak w ogóle, to nawet spóźnienie głównego gościa wydaje się być wyreżyserowane tylko po to, aby zgromadzonym na oczekiwaniu zapodać odcinek filmu przybliżającego sylwetkę bohatera wieczoru. I to się udało.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Aldoną Antczak

Aldona Antczak - młoda, przebojowa, pracowita szczecińska bizneswoman, autorka powieści gangstersko-kryminalnej „Pentimento” z tak wybujałą wyobraźnią, że, jak sama mówi, nie starczy jej życia, aby spisać wszystkie te historie, które tworzą się w jej głowie – odwiedziła w czwartek 30 stycznia, Miejską Bibliotek Publiczną w Gryficach.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się z historią powstania „Pentimento”, która jako debiutancka powieść rodziła się długo – zalążek przeleżał w szufladach 8 lat po to, by potem w ciągu półtora roku powstała naprawdę dopieszczona, dojrzała wersja skrojonego na miarę kryminału psychologicznego. Jest to historia o klasycznej, włoskiej rodzinie mafijnej, która musi się odnaleźć we współczesnych realiach, w których honor i odwaga ustąpiły miejsca przebiegłości i zakłamaniu. Autorka umiejętnie przedstawiła świat współczesnych gangsterów, łącząc go z tradycjami prosto z lat ’40.

Wydanie jej jest spełnieniem dziecinnych marzeń pani Aldony. Wiemy zatem, że marzenia są po to, aby je spełniać…

Barwnie i z dużą dozą humoru została przedstawiona historia powstawania okładki, której autorką jest Anna Maria Antczak, siostra pisarki. Okładka, jak widać na zdjęciach, to oliwki w krwistym sosie. Żeby powstał taki efekt trzeba było użyć sporej ilości sztucznej krwi rozlanej na płytach chodnikowych i obfotografować ją z każdej strony. Warto było ciężko popracować…patrzysz na okładkę i widzisz sycylijskie gaje oliwne skąpane w krwi.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
581
Odsłon artykułów:
1639053
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information