Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Spotkanie z Aldoną Antczak

Aldona Antczak - młoda, przebojowa, pracowita szczecińska bizneswoman, autorka powieści gangstersko-kryminalnej „Pentimento” z tak wybujałą wyobraźnią, że, jak sama mówi, nie starczy jej życia, aby spisać wszystkie te historie, które tworzą się w jej głowie – odwiedziła w czwartek 30 stycznia, Miejską Bibliotek Publiczną w Gryficach.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się z historią powstania „Pentimento”, która jako debiutancka powieść rodziła się długo – zalążek przeleżał w szufladach 8 lat po to, by potem w ciągu półtora roku powstała naprawdę dopieszczona, dojrzała wersja skrojonego na miarę kryminału psychologicznego. Jest to historia o klasycznej, włoskiej rodzinie mafijnej, która musi się odnaleźć we współczesnych realiach, w których honor i odwaga ustąpiły miejsca przebiegłości i zakłamaniu. Autorka umiejętnie przedstawiła świat współczesnych gangsterów, łącząc go z tradycjami prosto z lat ’40.

Wydanie jej jest spełnieniem dziecinnych marzeń pani Aldony. Wiemy zatem, że marzenia są po to, aby je spełniać…

Barwnie i z dużą dozą humoru została przedstawiona historia powstawania okładki, której autorką jest Anna Maria Antczak, siostra pisarki. Okładka, jak widać na zdjęciach, to oliwki w krwistym sosie. Żeby powstał taki efekt trzeba było użyć sporej ilości sztucznej krwi rozlanej na płytach chodnikowych i obfotografować ją z każdej strony. Warto było ciężko popracować…patrzysz na okładkę i widzisz sycylijskie gaje oliwne skąpane w krwi.

 Na koniec spotkania, i tu nie mogę napisać „jak zwykle”, bo było zupełnie inaczej - tak więc jeszcze raz...

Na koniec spotkania wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek i kawa, bowiem było to pierwsze spotkanie z nowego cyklu „Spotkajmy się w bibliotece na KAWIE” (Kultura Animacja Wiedza Informacja Edukacja). Między jednym łykiem a drugim kęsem można było porozmawiać z pisarką, zakupić jej książkę i zdobyć autograf z dedykacją.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło w serdecznej i przyjaznej atmosferze, było sporo śmiechu i sympatycznej konwersacji.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym nowatorskim bibliotecznym przedsięwzięciu. Na kolejne – za miesiąc – zapraszamy z osobą towarzyszącą. Im nas więcej, tym przyjemniej…Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
545
Odsłon artykułów:
1267666
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information