Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Spotkanie z Aldoną Antczak

Aldona Antczak - młoda, przebojowa, pracowita szczecińska bizneswoman, autorka powieści gangstersko-kryminalnej „Pentimento” z tak wybujałą wyobraźnią, że, jak sama mówi, nie starczy jej życia, aby spisać wszystkie te historie, które tworzą się w jej głowie – odwiedziła w czwartek 30 stycznia, Miejską Bibliotek Publiczną w Gryficach.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się z historią powstania „Pentimento”, która jako debiutancka powieść rodziła się długo – zalążek przeleżał w szufladach 8 lat po to, by potem w ciągu półtora roku powstała naprawdę dopieszczona, dojrzała wersja skrojonego na miarę kryminału psychologicznego. Jest to historia o klasycznej, włoskiej rodzinie mafijnej, która musi się odnaleźć we współczesnych realiach, w których honor i odwaga ustąpiły miejsca przebiegłości i zakłamaniu. Autorka umiejętnie przedstawiła świat współczesnych gangsterów, łącząc go z tradycjami prosto z lat ’40.

Wydanie jej jest spełnieniem dziecinnych marzeń pani Aldony. Wiemy zatem, że marzenia są po to, aby je spełniać…

Barwnie i z dużą dozą humoru została przedstawiona historia powstawania okładki, której autorką jest Anna Maria Antczak, siostra pisarki. Okładka, jak widać na zdjęciach, to oliwki w krwistym sosie. Żeby powstał taki efekt trzeba było użyć sporej ilości sztucznej krwi rozlanej na płytach chodnikowych i obfotografować ją z każdej strony. Warto było ciężko popracować…patrzysz na okładkę i widzisz sycylijskie gaje oliwne skąpane w krwi.

 Na koniec spotkania, i tu nie mogę napisać „jak zwykle”, bo było zupełnie inaczej - tak więc jeszcze raz...

Na koniec spotkania wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek i kawa, bowiem było to pierwsze spotkanie z nowego cyklu „Spotkajmy się w bibliotece na KAWIE” (Kultura Animacja Wiedza Informacja Edukacja). Między jednym łykiem a drugim kęsem można było porozmawiać z pisarką, zakupić jej książkę i zdobyć autograf z dedykacją.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło w serdecznej i przyjaznej atmosferze, było sporo śmiechu i sympatycznej konwersacji.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym nowatorskim bibliotecznym przedsięwzięciu. Na kolejne – za miesiąc – zapraszamy z osobą towarzyszącą. Im nas więcej, tym przyjemniej…Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
578
Odsłon artykułów:
1331698
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information