Spotkajmy się w Biliotece na KAWIE

Kultura - Realizujemy działania kulturalne służące promocji kultury i czytelnictwa. Organizujemy prelekcje, spotkania autorskie i Dyskusyjnego Klubu Książki, i wystawy. Prowadzimy lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne i literackie oraz inne działania dla dzieci i młodzieży. Wspieramy działania lokalnych twórców, nie tylko w sferze literatury.

Animacja - Realizujemy projekty skierowane do różnych grup wiekowych i społecznych. Jesteśmy miejscem spotkań. Jeżeli chcesz zorganizować spotkania lub zebranie, możesz skorzystać z naszych zasobów.

Wiedza - Dysponujemy księgozbiorem ponad 44 000 wol., około 15 tytułów prasowych lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. W bibliotece głównej i we wszystkich filiach znajdują się komputery z dostępem do Internetu, z których można korzystać nieodpłatnie, także z pomocą bibliotekarza. U nas znajdziesz bogaty zbiór wiedzy o regionie.

Informacja - Stereotypowe poglądy na bibliotekę, kojarzoną głównie z książkami, ustępują postrzeganiu jej jako miejsca spotkań, łącznika ludzi, pokoleń i zasobów informacyjnych. Żyjemy zarówno w świecie książek, jak i w nowoczesnej sferze technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Potrzebujesz skorzystać z Internetu? Biblioteka jest miejscem, w którym znajdziesz odpowiedź na wiele nurtujących cię pytań.

Edukacja - Możesz nauczyć się obsługi komputera z pomocą bibliotekarza. Najmłodszym oferujemy zajęcia plastyczne, gry edukacyjne, konkursy i lekcje biblioteczne. Osoby starsze aktywnie uczestniczą w zajęciach Gryfickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.