Spotkanie z Moniką Szwają

Całkiem niedawno, 6 listopada, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gryficach odwiedziła znana i lubiana pisarka – Monika Szwaja.

Zgodnie z oczekiwaniami, nie zabrakło na nim fanek pani Moniki, które przybyły licznie z książkami autorki zabranymi z domowych biblioteczek. Dla tych, którzy nie mieli żadnych powieści w swoich zbiorach, dzięki uprzejmości Księgarni „Jolka”, były przygotowane książki do sprzedaży zainteresowanym, które rozeszły się, jak ciepłe bułeczki tuż przed spotkaniem.

Cały wieczór minął pod znakiem dobrego humoru rodem z książek pani Moniki. Płynęły opowieści o bohaterach powieściowych i ich pierwowzorach w rzeczywistości, bo książki Moniki Szwai są z życia wzięte. Jej zamiłowanie do żeglarstwa sprawiło, że część książek została poczęta w czasie rejsu Darem Młodzieży. Kocha żeglarzy, pilotów, ratowników górskich i z wielką do nich sympatią czyni ich bohaterami swoich powieści. Pani Monika stworzyła niesamowicie sympatyczną atmosferę, a że publiczność znała jej książki, wywiązała się w pewnym momencie gorąca dyskusja i pytaniom nie byłoby końca, gdyby nie umykający niepostrzeżenie czas.