2 tony kamienia - monodram w Bibliotece

Wczoraj, 8 lutego, wieczorem na deskach bibliotecznej sceny z monodramem Domana Nowakowskiego "2 tony kamienia" wystąpił znany aktor, Paweł Burczyk. Scenografią i reżyserią przedstawienia zaś zajęła się Olimpia Poniźnik-Burczyk. Na kontynuację zeszłorocznego przedstawienia "4 tony podłogi" przybyło liczne grono widzów z nadzieją na wspaniałą zabawę. I oczywiście nie zawiedli się.

Ubarwiony żartem i humorem monodram o Stanisławie Leszczu (vel. Stanley'u Bream'ie) wywoływał salwy śmiechu, a nie kiedy i żywą dyskusję z aktorem, o co sam zabiegał. Ponad godzinny występ zakończyły gromkie brawa i kilka bisów, w czasie których Paweł Burczyk zbierał pomysły na kolejną część monodramu. W tym czasie sala pełna widzów puściła wodze fantazji podając coraz to ciekawsze i zabawniejsze sytuacje, w jakich mógłby znaleźć się nasz bohater.

Tuż po występie, bibliotecznym zwyczajem, rozlosowano wśród widzów upominki - kubki i kalendarze biblioteczne - i zaproszono gości na słodki poczęstunek (z okazji tłustego czwartku na stołach górowały pączki) przy kawie i herbacie w bibliotecznym holu, gdzie można było zdobyć autografy i chwilę porozmawiać z aktorem.